niedziela, 10 marca 2013

Olga Rudnicka - Drugi przekręt Natalii


"Drugi przekręt Natalii" to kolejna odsłona przygód pięciu sióstr Sucharskich, noszących to samo imię. Akcja powieści rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach opisanych w "Natalii 5". Siostry nadal mieszkają w dużym domu w Mechlinie, pozostawionym im przez ojca. Natalie oswoiły się już z sytuacją, w jakiej się znalazły i żyją spokojnie. Jednak każda z sióstr to żywioł, które w momencie gdy zetkną się ze sobą, tworzą mieszankę w każdej chwili grożącą wybuchem.

Pozornie uporządkowanym życiem pięciu Natalii wstrząsa wiadomość o zaginięciu Janusza Zawady, ich przyszywanego dziadka a zarazem przyjaciela ich nieżyjącego ojca. Chcąc nie chcąc (chociaż bardziej chcąc niż niechcąc :)) zostają wplątane w kolejną aferę, w której gra toczy się o naprawdę wysoką stawkę.

Nie chcę swoją recenzją zdradzać zbyt dużo fabuły "Drugiego przekrętu Natalii", by nie psuć innym przyjemności obcowania z tą książką. Powiem tylko, że bawiłam się świetnie czytając ten kryminał. Wyobraźnia  kreatywność i poczucie humoru Olgi Rudnickiej stoją na najwyższym poziomie.

Lektura "Drugiego przekrętu Natalii stanowiła dla mnie doskonałą rozrywkę i sposób na chwilowe oderwanie się od codzienności. Język powieści jest lekki i prosty w odbiorze, w związku z czym książkę szybko się czyta. Akcja płynie wartko, a czytelnik nie odczuwa momentu przewracania kolejnych stron.

Na poprawę humoru "Drugi przekręt Natalii" zdecydowanie polecam!!! Kto nie czytał pierwszej części, niech żałuje. :)))

3 komentarze:

  1. Ach, ja to bym chętnie przeczytała kontynuację ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Irenko, ja to chyba też bym przeczytała. :-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Natalie jeszcze przede mną, ale już na półce. :)

    OdpowiedzUsuń