piątek, 15 marca 2013

Pada śnieg, wicher dmie...

Wielkanoc niemalże za pasem, jednak jak tak dalej pójdzie, to we wschodnim regionie Polski na Święta Wielkanocne będziemy śpiewać "Jingle Bells". U mnie sypie bez przerwy już drugi dzień, śniegu jest po kolana. Dzieci idące do szkoły przewracają się z powodu nadmiernej ilości białego puchu, a mojemu Maksiowi zapadają się w nim łapki, wobec czego od razu po koniecznym spacerze robi w tył zwrot i szybko umyka do mieszkania. A było już tak ładnie. W powietrzu czuło się wiosnę i nawet ptaszyny jakoś tak radośniej świergotały.

W taką pogodę jaką mamy obecnie nie wychodzę z domu nawet na krok, bo w takich warunkach jest to po prostu niemożliwe, lecz ten stan rzeczy (na razie) mi nie doskwiera, bo zawsze znajduję sobie jakieś zajęcie. Mój rehabilitant odwiedza mnie 3 - 4 razy w tygodniu, więc na brak kontaktu z drugim człowiekiem też nie mogę narzekać. Poza tym, jesteście też i Wy, choć "tylko" wirtualnie.

Was też tak zasypało, czy tylko mnie? ;-)

Co sądzicie o nowym papieżu Franciszku I? Mnie wygląda na bardzo skromnego i serdecznego człowieka. Wydaje mi się, że jest otwarty na ludzi oraz dialog z nimi. Myślę, że dzięki temu istnieje szansa, że niektórzy ludzie bardziej przychylnym okiem spojrzą w stronę Kościoła. Przynajmniej taką mam nadzieję. Bardzo podobało mi się to, że nowy papież ciągle się uśmiechał, zaś wtedy, gdy poprosił o modlitwę we własnej intencji ze wzruszenia ścisnęło mi się serce.

Na koniec, bardzo bym chciała prosić Panią Dorotę z Pabianic, która dokonała wpłaty na moje subkonto fundacyjne o kontakt drogą mailową. Mój adres znajduje się w zakładce, w górnej części strony blogowej. Chciałabym dostać od Pani adres domowy, jeżeli to oczywiście możliwe. Mam nadzieję, że przeczyta Pani mojego posta.

Wszystkim moim Przyjaciołom, towarzyszącym mi wirtualnie każdego dnia przesyłam ciepłe uściski i serdeczne pozdrowienia.

9 komentarzy:

 1. Prze tego Franciszka zostanę Watykanistką ;-) Tak lubię czytać jego przemówienia :-)

  Karolino, napisz proszę czy zebrałaś już potrzebną kwotę, czy Ci jeszcze brakuje, jeśli możesz i chcesz oczywiście.

  Buziaki!

  Maciejka

  OdpowiedzUsuń
 2. Maciejko, na te tańsze ortezy za 4.080 zł mam już pieniądze.

  Przesyłam Ci moc uścisków.

  OdpowiedzUsuń
 3. U mnie zima nadal trwa i nie chce sie skończyć ! Czekają mnie pewnie białe swieta :) chociaż tym razem marze o zielonych ! :) co do papieża Franciszka to od razu podbił on moje serce ;) bardzo pokory skromny czlowiek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panna - Cotto, ja to chyba będę na Święta Wielkanocne ubierać choinkę, a zamiast bombek, zawieszę na niej pisanki. ;-)))

   Usuń
 4. Hej Karola:) dawno nie zaglądałam:) dostaliśmy karteczkę od Ciebie na Święta, dziękuję:) ten Krzysztof Grzegorz K.z Łodzi to mój Mąż:) więc całą Rodzinką dziękujemy Ci za pamięć:****

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Julia, to ja Wam bardzo dziękuję...

   Usuń
  2. Przestań...a Papież Franciszek jest PIĘKNY...

   Usuń
 5. I dalej pada - przynajmniej u mnie (podkarpacie). Zielone to te Święta nie będą, oj nie... Mam nadzieję, że nie musisz Karolino jechać wkrótce znowu do Warszawy. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aine, termin wyjazdu do Warszawy nie zależy ode mnie, ale mam nadzieję, że nim tam pojadę, zima ustąpi miejsca wiośnie.

   Ja już tej wiosny doczekać się nie mogę, jak niemal każdy chyba. :-)

   Usuń