wtorek, 31 lipca 2012

Znów zagościłam w Pogodnej...


Zniosę każdy cios przeznaczenia
Bezsilność, łzy, strach i ból,
Noc bez gwiazd i świt bez nadziei, 
Tylko bądź obok, przyjacielu,
Zawsze przy mnie stój.

*

"Adela" to drugi tom bestsellerowego "Sklepiku z Niespodzianką", którą wraz z dedykacją, otrzymałam od mojej najulubieńszej Autorki, Pani Katarzyny Michalak. Tak jak tom pierwszy "Sklepiku" opowiadał o losach Bogusi, najmłodszej z przyjaciółek, tak ten ukazuje losy Adeli, femme fatale miasteczka Pogodna.

Adela jest piękna i bogata. Niemal każdy mężczyzna jest na jedno skinienie jej palca. Powinna być więc szczęśliwa, ma przecież wszystko co można kupić za pieniądze. Adela jednak prawdziwe uczucia skrywa pod maską zobojętniałej na uczucia, łamiącej męskie serca, kobiety. Niemal nikt nie wie, jaka naprawdę jest Adela. Wiedziała to chyba tylko jej ukochana ciocia Krysia.

To bolesna przeszłość zmusiła Adelę do zamknięcia się w twardej skorupie. O tym, jaka jest w istocie, "wie" jedynie jej pamiętniczek, który pisuje w tajemnicy. Bo Adela pragnie tego, czego nie można kupić za żadne pieniądze świata. Prawdziwej, szczerej miłości. Znów chce umieć zaufać drugiemu człowiekowi. Takiemu, który nie będzie patrzył na jej pełen pieniędzy portfel, a na nią samą.

To, że Adela jest inna, niż się z pozoru wydaje, odkrywają jej trzy wierne przyjaciółki: Bogusia, Lidka i Stasia. To one trwają przy niej w tych dobrych i w tych złych, pełnych rozpaczy chwilach. Drugi tom "Sklepiku z Niespodzianką" jest bowiem przede wszystkim opowieścią o przyjaźni. Takiej, dla której nieważny jest wiek ani tym bardziej status społeczny.

Oprócz barwnie opowiedzianych przez Autorkę losów Adeli, jej trzech przyjaciółek oraz innych mieszkańców Pogodnej, znajdziemy w "Sklepiku" przepisy na wspaniałe kąpiele, godne samej Kleopatry. Są w nim także umiejętnie ukryte prawdy o ludziach. O tym, czego pragną, za czym tęsknią.

Adela, mimo tego że różni nas niemalże wszystko, stała mi się bardzo bliska. Historia jej życia jest według mnie prosta, nieskomplikowana, a przez to niezwykle realna. Taka, która może się przydarzyć prawie każdej z nas. Losy Adeli nie są przesłodzoną lukrem bajką. To uśmiech przeplatający się ze łzami, smutkiem, goryczą zdrady i rozpaczą. To także wiara w to, że zza chmur zawsze wyjdzie słońce, którą podtrzymują w zbolałym człowieku przyjaciele, trwający przy nim na dobre i na złe...

*
Przez kilka dni nie byłam obecna w wirtualnym świecie, z powodu awarii modemu do Internetu. Dziękuję serdecznie wszystkim za cierpliwość.

4 komentarze:

 1. A ja zastanawiam się czy nie poczekać z przeczytaniem tej książki...do wydania ostatniej części serii
  ponoć zakończenie jest wybuchowe :)
  pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To Twoja decyzja, Panno - Cotto, ale przyznam Ci się, że ja bym nie wytrzymała. :-) Również Cię pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Dzisiaj odwiedziłam księgarnię i kupiłam Adelkę. Na razie mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że przepadłam... Pani Kasia jest niesamowita! :)

  PS. Mogłabyś wyłączyć weryfikację obrazkową przy komentowaniu? To bardzo przeszkadza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, Pani Kasia jest niesamowita, i to zarówno jako Autorka, jak i człowiek.
   Kingo, wyłączyłam już weryfikację obrazkową.
   Pozdrawiam Cię serdecznie.

   Usuń