piątek, 3 sierpnia 2012

"Kroniki Archeo. Sekret Wielkiego Mistrza""Sekret Wielkiego Mistrza" to moje trzecie już spotkanie z piątką sympatycznego rodzeństwa: Anią i Bartkiem Ostrowskimi oraz Jimem, Martinem i Mary Jane Gardnerami. Akcja trzeciego tomu Kronik Archeo tym razem rozgrywa się w Polsce.

Rodzeństwo Gardnerów przyjeżdża do dwójki polskiego rodzeństwa na wakacyjny wypoczynek. W Zalesiu Królewskim ma się odbyć coroczny turniej bractw rycerskich. Choć zarówno Bartek Ostrowski, jak i Mary Jane Gardner biorą w nim udział, dla całej piątki przyjaciół znacznie ważniejsza staje się sprawa relikwiarza słynnego mistrza Zakonu Krzyżackiego, Hermana von Salzy.

Rok wcześniej pergamin mówiący o owym relikwiarzu znalazł podczas prac konserwatorskich na zamku w Zalesiu Królewskim Ryszard Ostrowski, jego kustosz, a prywatnie wujek Ani i Bartka. W sprawę relikwiarza przypadkowo zostaje również wplątana panna Ofelia Łyczko, opiekunka dzieci, z pozoru kobieta spokojna, a tak naprawdę również skrywająca niejedną tajemnicę...

Żądni przygód przyjaciele postanawiają odnaleźć słynny relikwiarz Wielkiego Mistrza. Ktoś jednak nieustannie usiłuje im w tym przeszkodzić...

Trzeci tom "Kronik Archeo" zainteresował mnie równie mocno, jak dwa poprzednie. Podobało mi się w nim to, że Autorka miejscem jego akcji postanowiła uczynić nasz kraj rodzinny. Podobnie jak w tomach poprzednich, tak i w trzecim czytelnicy odnajdą umieszczone na marginesach stronic ciekawostki oraz piękne ilustracje, pozwalające niemal "dotknąć" przygód piątki serdecznych przyjaciół.

2 komentarze:

 1. brzmi ciekawie, zwłaszcza, iż ma polską scenerię :) Słyszałam już o tym rodzeństwie i przyznam, że chyba bym ich polubiła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością. Dwojro, z pewnością byś polubiła wszystkie dzieciaki. Gdybyś jednak kiedyś zechciała się zapoznać z ich przygodami, to lekturę Kronik Archeo polecam Ci zacząć od tomu pierwszego, to znaczy "Tajemnicy klejnotu Nefertiti. Ta część podobała mi się szczególnie, ponieważ bardzo lubię książki, dla których tłem jest historia starożytnego Egiptu.
   A ilustracje są zachwycające w każdym tomie i choćby dla nich warto przeczytać te książki. Teraz będę polować na tom czwarty Kronik Archeo, ostatni dostępny jak na razie na rynku, a mianowicie "Klątwę Złotego Smoka".
   Dwojro, pozdrawiam Cię bardzo serdecznie.

   Usuń