niedziela, 20 października 2013

Agnieszka Stelmaszyk - "Koalicja szpiegów. Baza G-8"


Czasami lubię przeczytać sobie książkę dla skierowaną do młodszego czytelnika. Tym razem mam za sobą lekturę drugiej części "Koalicji szpiegów".

Tym razem trójka przyjaciół: Robert, Harriet i David trafiają pod skrzydła Klubu Ogrodnika, organizacji skupiającej emerytowanych agentów Departamentu Bezpieczeństwa Światowego. Podobnie jak w części pierwszej, na głównych bohaterów powieści czekają trudne zadania. Ich wykonanie będzie się wiązać z licznymi niebezpieczeństwami.

Piszę ogólnikowo, ponieważ nie chcę zdradzać zbyt wielu fabularnych. Przeczytałam tę książkę z zainteresowaniem, jednak szczerze muszę przyznać, że dużo bardziej przypadła mi do gustu seria "Kroniki Archeo" pióra tej samej autorki, zwłaszcza z powodu pięknych ilustracji oraz ciekawostek, umieszczonych na marginesach każdego tomu. Mam też w rażenie, że w "Luminariuszu" akcja toczyła się dużo bardziej dynamicznie.

Podczas czytania irytowały mnie literówki, na które dość często napotykałam. Uważam, że skoro jest to książka dla nastolatków, to tym bardziej redakcja powinna była zadbać o poprawność językową.

Niemniej jednak, mimo tych uwag, po trzecią część "Koalicji Szpiegów" także sięgnę, jeśli będę miała taką możliwość. Uczynię to choćby po to, aby przekonać się, jaki koniec będzie miała historia o nastoletnich szpiegach.

9 komentarzy:

 1. Powiem Ci,że ja również lubię sięgać po książki kierowane do młodszych:) może w ten sposób się odmładzam? Albo jestem ciekawa jak spojrzę z perspektywy czasu na ich problemy i radości? ;)
  Ciekawa książka, niepotrzebne te literówki bo psują ogólny wizerunek.

  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Aga, mogę tak do Ciebie mówić? Ja to raczej robię dość rzadko. Coś w takiej książce musi mnie bardzo zainteresować, bym po nią sięgnęła. Ale na przykład seria "Kroniki Archeo" jest moim zdaniem naprawdę godna polecenia, jeśli lubisz książki przygodowe. Poza tym, ilustracje oraz szata graficzna - ja jestem zachwycona.

   Usuń
  2. Pewnie,że możesz:) Odmieniaj moje imię jak Ci się tylko podoba;))) Muszę kiedyś przeczytać serię "Kronik Archeo" ;)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Nie wszystkie książki są dla każdego, to zależy, co kto lubi. Ja przeczytałam ze sporą ciekawością. :)

   Pozdrawiam serdecznie. I witam wśród obserwatorów mojego bloga. :)

   Usuń
 3. Ciekawa książka, chociaż ja na co dzień gustuje w nieco innych powieściach, ale mam pomysł. Polecę ją mojemu nastoletniemu bratankowi. Myślę, że jemu powyższa pozycja na pewno przypadnie do gustu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że nastoletniemu chłopcu powinna się spodobać. Musisz tylko pamiętać, że to jest druga część serii. Recenzję pierwszej można przeczytać tutaj: http://karolinalaube.blogspot.com/2013/06/agnieszka-stelmaszyk-koalicja-szpiegow.html

   Ja na co dzień też czytam zupełnie inne książki, ale jak mi się jakaś szczególnie spodoba, to i po książkę dla nastolatków chętnie sięgam.

   Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 4. Nie ciągnie mnie zbytnio do tej książki, chociaż czasami też zdarza mi się sięgnąć po lektury dla młodzieży, ale raczej nie robię tego zbyt często. Zazwyczaj musi mnie coś bardzo zaciekawić w takiej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 5. Kornelio, to podobnie jak mnie. :)

  OdpowiedzUsuń